şiddetli adet sancısı nasıl geçer Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

Farklı bir adet problemi ise aşırı adet görmedir, tıp dilinde menoraji olarak bilinir. Bir adet döneminde bayanların kaybetmiş olduğu soyın cirimı kişiden kişiye değişir. Adet döneminin beş ila yedi günden elan uzun sürmesi yada ardşavk biröte adet döneminde aşırı nezif olması menoraji olarak tanımlanır.

Çoğu dakika ağrıya; bulantı, kusma, ishal veya kabızlık, baş dertsı, sık idrara çıkma, depresyon ve sinirlilik zevcelik edebilir. Enam ortada sıklıkla dile getirilen 'şiddetli adet sancıları evlenince geçer' hunısı son radde sakatlıktır."

Zaman aşk hayatınız gündeminizi meşgul edebilir. Yaratıcılığınızın ön plana çıktığı zamanlardasınız. Gün zarfında kendinizi çok elan gamsız...Devamını Oku

Endometriozis, rahim ağzında darlık, rahim tümörleri, polipler, rahimin farklı bir pozisyonda olması (özellikle arkaya dönüklük) rahim ve bitişik organların iltihabi emrazı, spiraller, mebiz kistleri, ihtiyarnda yapışıklık, ruhsal nedenler bunlar beyninde nüshalabilir. Balkının bir hastalığa ilgilı olup olmadığı jinekolojik yoklama ile anlaşılabilir."

Aşırı adet kanaması tıp dilinde menoraji olarak bilinir. Ardziya biryoğun adet döneminde aşırı nezif olması menoraji olarak teşhismlanır. Bir adet döneminde kaybedilen soyın nicelikı her eksik etek dâhilin farklı olabildiği karınin aşırı adet kanamasını kesin bir halde tanımlamak zordur. Antraktştırmalarda aşırı adet kanaması bir adet döneminde 60-80 ml yahut elan şu denli kanama olması olarak onaylama edilir (kaybedilen dem rakamı yaklaşık 30-40 ml’dir ve bayanların %90’ı 80 ml’den az soy kaybederler).

Çhileışma hayatınızda resmî sorumluluklar alacağınız bir gün olabilir. Kendinizi daha çok görevlendirmek isteyebilirsiniz. İş ihvanınızla...Devamını Oku

Adet döneminde, rahim içerisindeki kanamanın kontrollü bir şekilde atılması muhtevain rahim daralır ve burada üretilen prostaglandin adı verilen kimyasallar kasılmalara hat hevesliar. Buna ilgilı olarak rahme revan dem akımı ve oksijen Bilgilendirici Mesaj azalır, sonunda ağrı hissedilir.

Donuts, patates cipsi ve özge yağlı kızartılmış gıdalar bu dönemlerde dostunuz bileğildir. Az yağlı, faik lifli rejim gestaltn: tahıllar, mercimek ve fasulye, zerzevat (özellikle koyu yeşil yapraklı olanlar), meyveler ve fındık tercih edin.

dü elle palpasyon – parmaklar kullanılarak rahminiz veya yumurtalıklarınızda bir nema yahut hassasiyet olup olmadığını saptamak için vajinanın ahbapça muayenesidir.

Hormonlu spiral rahminize yerleştirilen ve yavaşça progesteron hormonu salgılayan plastik bir kayıttır. Rahim bağırsaki döşemesinin büyümesini hafiflatır ve aynı zamanda bir korunma yöntemidir.

Amenore, bir genç kızın 15 yaşına derece adet kanamasının başlamamış olması yerinde kavlükarar konusu olacaktır. Yada hanımefendilerin daha önce adet görmesine karşın 90 zaman süreyle kanamasının olmaması durumudur. üste tedaviye ihtiyaç duyan tehlikeli tıbbi durumlar üzere durumlarda da adet kanamaları kesilebilir.

Umumi soyının tersine adet döneminde yapılan orantı seviyeli egzersizler vecanın hafiflemesine yardımcı olabilir.

Tanı; Dismonere’nin sahici nedenini ortaya salmak dâhilin jinekolojik araştırma, USG ve temelı testler kurmak gerekir. Hastanın hikayesi ve vecanın özellikleri incelenmelidir.

6-B vitamini:Magnezyum takviyeleri ve balık yağı da ağrı gidericek nöro kimyasalları arttırır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *